Producenci

Trochę biografii

Trochę biografii

Pochodzę z artystycznej rodziny. Ojciec był malarzem akwarelistą, natomiast moja siostra jest graficzką. Dwóch moich braci zajmuję się też sztuką ale sztuką kulinarną , mama jest pielęgniarką i jak sama się określa jest mecenasem sztuki i bywa także jej krytykiem.

Sztuka towarzyszyła i zawsze w dobrych i złych chwilach. Myślę że już nauczyłem się przelewać emocję na płótno, cały czas jednak prasuję nad warsztatem. Nie chodzi mi bynajmniej o to żeby malować w sposób hiperrealistyczny bo nie lubię takiego malarstwa jednak chciałbym żeby pędzel giętki namalował wszystko co pomyśli głowa.

Urodziłem się nie dość że w niedziele to jeszcze w komunistyczne święto narodowe 22 lipca roku orwellowskiego 1984 tak wiec mam już 37 lat tyle samo ile van Gogh kiedy ze sobą skończył. Ja w każdym razie ze sobą nie kończę ale zaczynam swoją pierwszą firmę i mam nadzieję że sprzedaż moich obrazów i reprodukcji będzie cały czas się powiększała.

Może i nie namalowałem tyle obrazów co van Gogh ale uzbiera się tego trochę, Jedno wiem że sprzedałem już na pewno więcej niż on , który sprzedał jeden a według innych źródeł dwa obrazy.

W 2003 i 2004 roku pracowałem jako wolontariusz w Parafii Prawosławnej w Sokołowsku w województwie Dolnośląskim. Pomagałem tam przy renowacji tamtejszej Cerkwii św., Michała Archanioła oraz Domu Pielgrzyma. Tam też poznałem Sybillę Golec która stała się moja Matka Duchową i z którą 4 lipca 2004 roku założyłem nowy kierunek w sztuce naiwnej zwanej Sybillianizmem.

Ze wszystkich tematów malarskich najbardziej upodobałem sobie malowanie ludzi a najbardziej kobiety (akty oraz portrety). Maluję obrazy także na zamówienie ale wybiórczo i rzadko ponieważ jako "niedzielny malarz "wolę malować to co lubię a nie to co oczekuje ode mnie klient.

Kiedyś brałem udział w różnorakich konkursach czy to na rysunki satyryczne poprzez komiks czy animację, Mam na tym polu kilka sukcesów ale najbardziej jestem dumny z dwóch wyróżnień które otrzymałem w konkursie na komiks i animację o tematyce ekonomicznej organizowaną przez fundację FOR profesora Leszka Balcerowicza.

Tak na serio chciałem zostać malarzem po wizycie w muzeum Picassa w Barcelonie w 2002 roku. W okresie wczesnej młodości rysowałem rysunki humorystyczne do gazetek Andrzeja Podulki.

Zawsze chciałem żyć z twórczości dlatego chwytałem się najróżniejszych zajęć związanych z twórczością. Tak jak wspomniałem rysowałem rysunki do gazet tych dla dzieci oraz tych dla dorosłych, ilustrowałem tomiki poezji , czy nawet raz narysowałem dla klienta portret pamięciowy.

Kilka razy udało mi się namalować mural co sprawiało mi wielką satysfakcję.

W 2010 roku moje obrazy były prezentowane na dniach otwartych Uniwersytetu Śląskiego.na cieszyńskim rynku a że prezentowały wizerunki piwa stały się powodem tzw. "afery piwnej"

Nie przypuszczałem, że w oczach straży miejskiej i policji moje obrazy przestawiające puszki z piwem będą łamały ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi .

Sprawa wydawała sie poważna bo zajęła się nią prokuratura. Ja jednak postanowiłem zawalczyć o siebie i nagłośniłem sprawę w mediach i wygrałem.

W 2012 byłem współorganizatorem I Biennale w Wenecji cieszyńskiej które połączyło pokolenie teraźniejszych studentów, absolwentów oraz wykładowców. Po skończeniu studiów licencjackich(magisterki nie zdałem gdyż doszedłem do wniosku że nie będzie mi do niczego potrzebna )zacząłem pracę w Spółdzielni Socjalnej "Familia" w Tarnowskich Górach gdzie projektowałem magnesy, kalendarze, kubki , breloczki itd malowałem także obrazy.

Obecnie pracuję w S. C. Grupa SD dawniej Sweet Decor , gdzie zajmuję się przede wszystkim wycinaniem toperów na torty. Toppery to różnorodne ozdoby wycinane na ploterze – takie wtykacze do tortów np: z napisem Wszystkiego najlepszego , Sto lat , Pierwsza Komunia Krysi itd.

Mam nadzieje że moje obrazy i rysunki wzbudzą w Was pozytywne emocje i uczucia i dzieki

temu pozwolą oderwać się od tych dzisiejszych bądż co bądż smutnych czasów.

Pozdrawiam Michał Ogiński

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl